Grote verrassing bij Oranje: bondscoach Van Gaal neemt oud-AZ’er Vincent Janssen op in voorselectie
Vincent Janssen in het shirt van CF Monterrey, vorige week.© Foto AFP/Julio Cesar Aguilar
Bondscoach Louis van Gaal is vrijdag met een verrassing op de proppen gekomen bij het bekendmaken van de voorlopige selectie van het Nederlands elftal. In de voorselectie voor de reeks interlands in juni heeft Van Gaal ook spits Vincent Janssen opgenomen.
Janssen (27) speelde een kleine vijf jaar geleden zijn laatste interland. Hij staat op zeventien interlands, die hij allemaal speelde in de jaren 2016 en 2017.
Topscorer eredivisie
Janssen brak door in het seizoen 2015-2016, toen hij als spits van AZ topscorer van de eredivisie werd met 27 doelpunten. Het leverde hem in de zomer van 2016 een transfer naar Tottenham Hotspur op. Daar kwam hij echter bijna niet aan spelen toe. Zijn verblijft bij de Engelse club werd dan ook geen succes.
Mexico
Tegenwoordig speelt Janssen in de Mexicaanse competitie bij de topclub CF Monterrey. Die club nam hem in de zomer van 2019 over van Tottenham Hotspur.
(Tekst gaat verder na de foto)
In de voorselectie ontbreekt Georginio Wijnaldum. Hij speelt nauwelijks bij zijn club Paris Saint-Germain. „Sinds onze laatste twee interlands in maart, is er in Gini’s situatie bij zijn club helaas nog weinig veranderd. Ik ben daardoor genoodzaakt andere keuzes te maken, hoe lastig en spijtig ik dat persoonlijk ook vind”, zegt Van Gaal op de website van de KNVB.
Nations League
Het Nederlands elftal speelt in juni vier wedstrijden voor de Nations League. De tegenstanders zijn België, Wales (twee keer) en Polen.
De gehele voorselectie:
Nathan Aké (Manchester City), Steven Berghuis (Ajax), Steven Bergwijn (Tottenham Hotspur), Daley Blind (Ajax), Jasper Cillessen (Valencia), Jordy Clasie (AZ), Memphis Depay (Barcelona), Virgil van Dijk (Liverpool), Denzel Dumfries (Inter Milaan), Mark Flekken (sc Freiburg), Cody Gakpo (PSV), Arnaut Danjuma Groeneveld (Villarreal), Hans Hateboer (Atalanta Bergamo), Vincent Janssen (CF Monterrey), Frenkie de Jong (Barcelona), Luuk de Jong (Barcelona), Rick Karsdorp (AS Roma), Davy Klaassen (Ajax), Teun Koopmeiners (Atalanta Bergamo), Tim Krul (Norwich City), Noa Lang (Club Brugge), Matthijs de Ligt (Juventus), Tyrell Malacia (Feyenoord), Marten de Roon (Atalanta Bergamo), Jordan Teze (PSV), Guus Til (Feyenoord), Jurriën Timber (Ajax), Stefan de Vrij (Inter Milaan), Wout Weghorst (Burnley), Owen Wijndal (AZ).